openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zainstalować LiveCD  (Przeczytany 5505 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ksk
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Grudzień 17, 2008, 19:40:23 »

Witam
Ściągnąłem suse live cd z neta w obrazie płyty, i nie wiem jak mam to zainstalować. Wypaliłem przez nero jako "otwórz cd z danymi" tak jak mi sie ściągnęło, nie zainstalowałem, ponieważ komp przy boot nic nie wykrył. Więc wypakowałem te pliki do folderu i wrzuciłem bezpośrednio na płytę żeby takie pliki same wypaliło i też nic. Jak mam wypalić płytę żeby coś ruszyło się?


Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Grudzień 20, 2008, 21:49:01 »

a w biosie ustawiles urzadzenie bootujace jako naped dvd?
Zapisane
mar4321
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2009, 18:47:01 »

Wypaliłem przez nero jako "otwórz cd z danymi"

No i tu jest twój problem. Komp nie botuje, ponieważ nie wypaliłeś tego jako obraz ISO tylko jako CD z danymi. Powinieneś w Nero wybrać opcję Nagraj obraz ISO czy jakoś tak to tam bedzie no i tak jak pisał mój poprzednik ustawić w BIOS-ie żeby komp startował z napędu CD/DVD. Wtedy po restarcie kompa powinien wystartować z płytki.
Pozdro.
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #3 : Styczeń 04, 2009, 13:09:52 »

Dokładnie tak, do wypalania obrazów ISO polecam program na windoze UltraISO. Następnie w CMOSie ustawiasz sobie chyba w Standard CMOS Setup, First Boot Device jako CD/DVD | Second Boot Device np, jako USB HDD, a | Third Boot Device na HDD zapisujesz restart i śmiga. Chyba że masz ten nowy Bios to juz nie pamietam ale jak porobisz screeny z kazdej podstrony biosu to pomoge.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl