openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Laptop hp DV2058ea zgodny z openSUSE 10.2 ???  (Przeczytany 5992 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
spidi
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« : Luty 24, 2007, 02:39:18 »

Witam wydaje mi się że w dobrym dziale jestem. Poniżej zamieszcze jakie napotkałem kłopoty podczas instalacji i konfiguracji openSUSE 10.2 na moim laptopie.

Więc tak instalka przebiegła bezboleśnie i bez kłopotu. Gorzej było już jak się system odpalił, ale po kolei:

1. suse nie zainstlował karty wifi - naszczęście jest to karta intela więc sterowniki do karty prosto ze strony intela można ściągnąć po instalacji sterwoników proponuję 
    reset zrobić, bez resetu możecie mieć kłopoty z połączeniem, lub wcale się nie połączyć.

2. Prawie wszystkie urządzenia zostały wykryte i działają zaraz po uruchomieniu systemu, no to teraz przedstawie to co nie działa a więc tak:

a:mikrofon, karta dźwiękowa jest dźwięk ale mikrofon nie działa
b. wbudowana kamerkarównież nie działa i nie moge do niej znaleść sterwoników
c. czytnik kart pamięci nie wszystkei formaty mi czyta.

To by było na tyle.
Generalnie jestem zadowolony z SUSE. Jak tylko dojde jak odpalić mikrofon (potrzebny do skype) to windows wylatuje z dysku.
Zapisane
levy1987
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 20, 2007, 13:24:51 »

Witam:)
Model lapka w temacie.
Open SUSE 10.2
1.Instalacja bezbolesna
2. Zero!! problemów ze sterownikami. Wszystko ładnie działa zaraz po uruchomieniu:) + ładna obsługa ACPI. instalacja grafiki X300 Bezproblemowa.
3. 2x dłuższy czas pracy na materii niż poprzedni system. Mowa o KDE. Jak dla mnie najlepiej się spisuje:)
4. 2.5 godziny ciągłego oglądania filmu na baterii:) wcześniej mogłem o tym pomarzyć:)
5. Ogólnie wszystko na ++++++++++++++++++++++++++++++++:)

open SUSE Giteś:) Windows mimo, że oryginalny "całuje klamkę" przy bootowaniu:) Jak na początek przygody z Linuxem odczułem naprawdę pozytywne wrażenie:) polecam:) bardzo bardzo:)
Zapisane
muszka
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 20, 2007, 19:15:37 »

Witam wydaje mi się że w dobrym dziale jestem. Poniżej zamieszcze jakie napotkałem kłopoty podczas instalacji i konfiguracji openSUSE 10.2 na moim laptopie.

Więc tak instalka przebiegła bezboleśnie i bez kłopotu. Gorzej było już jak się system odpalił, ale po kolei:

1. suse nie zainstlował karty wifi - naszczęście jest to karta intela więc sterowniki do karty prosto ze strony intela można ściągnąć po instalacji sterwoników proponuję 
    reset zrobić, bez resetu możecie mieć kłopoty z połączeniem, lub wcale się nie połączyć.

2. Prawie wszystkie urządzenia zostały wykryte i działają zaraz po uruchomieniu systemu, no to teraz przedstawie to co nie działa a więc tak:

a:mikrofon, karta dźwiękowa jest dźwięk ale mikrofon nie działa
b. wbudowana kamerkarównież nie działa i nie moge do niej znaleść sterwoników
c. czytnik kart pamięci nie wszystkei formaty mi czyta.

To by było na tyle.
Generalnie jestem zadowolony z SUSE. Jak tylko dojde jak odpalić mikrofon (potrzebny do skype) to windows wylatuje z dysku.


Co do kamerki spróbuj tego http://spca50x.sourceforge.net/spca50x.php być może pójdzie ale nie wiem na pewno.Z mikrofon pokombinuj w kmixie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl