openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Konfiguracja Internetu (karta sieciowa) w OpenSUSE 11  (Przeczytany 8871 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sasser
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


« : Lipiec 04, 2008, 19:04:29 »

Po instalacji tego systemu postanowiłem skonfigurować połączenie z internetem za pomocą kart sieciowej. Mam wszystkie potrzebne dane, ale moje usilne próby spełzły na niczym. Czasami jest informacja, że jest połączenie z siecią przewodową, ale w sumie internetu nie ma. Czy ktoś zna rozwiązanie?
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Lipiec 04, 2008, 21:30:55 »

Masz w sieci DHCP ? No i powiedz jak konfigurowałes. Będziemy wiedzieć gdzie tkwi błąd.
Zapisane
Asterbad
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Lipiec 30, 2008, 14:51:36 »

Witam
Zainstalowałem SUSE11 i wszystko pięknie niestety nie wykrywa karty sieciowej żadnej.
Karta zintegrowana na płycie ASUS P5Q Atheros AR8121/AR8113.
Czy może mi ktoś pomóc?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2008, 21:18:56 wysłane przez Asterbad » Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #3 : Lipiec 30, 2008, 19:18:48 »

jest to karta wifi?
http://www.forum.susek.info/index.php/topic,713.0.html
tu dalem linka do konfiguracji atherosa
Zapisane
Asterbad
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Lipiec 30, 2008, 21:13:54 »

amaroKer
niestety nie jest to wifi tylko zwykła sieciówka. Do wifi jest masa opisów.
Wiem, że w nowym jądrze będzie atheros uwzględniony ale to dopiero we wrześniu a na razie mam suse bez netu. Asus żadnych sterów na linke do P5Q nie dał. Google też niewiele pomogły. Może masz jakiś pomysł. Tylko proszę łopatologicznie w linuxsie nie jestem zbyt mocny. Dzięki za zainteresowanie.

Pomoc Suse niestety odpada bo nie mam sieci i tak w koło Macieju.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2008, 21:18:23 wysłane przez Asterbad » Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #5 : Lipiec 31, 2008, 19:15:09 »

czy bawiles się juz w yast2? tam masz fajny i przejrzysty konfigurator. w google nic nie znalazlem o problemach z atherosem ethernet. na opensuse.org pisza, ze atherosy ethernet dzialaja sprawnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 19:55:34 wysłane przez amaroKer » Zapisane
Asterbad
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Lipiec 31, 2008, 22:07:17 »

Tak bawiłem się Yast2 niestety nie mam co konfigurować bo karta jest niewidziana przez system. Mam komunikat, że prawdopodobnie jest to problem braku sterownika Smutny Co do atheros to jest to chip na nowej płycie i pewnie stąd problem. Mandriva i ubuntu nawet kontrolera Sata (Marvell) nie mogą rozpoznać. Asus pod linke sterowników nie wystawił. Totalna klapa. Są sterowniki od płyty P5E coś tam ale nie wchodzą. Tak jak pisałem dopiero suse 11.1 ma mieć wsparcie dla atherosa ale to dopiero za pół roku a co do tego czasu?
Wygląda na to, że jak Nowell czegoś nie spłodzi to będzie trzeba czekać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 22:10:59 wysłane przez Asterbad » Zapisane
Asterbad
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Sierpień 05, 2008, 07:24:22 »

Skoro nie ma rozwiązania to może ktoś jest w stanie podać mi link do nowego repo z zawartością sterowników do Atheros? Chodzi mi o repo SUSE 11.1 alfa.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl