openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki SUSE (32 czy 64-bitowy) zainstalować na Procesor Pentium M Centrino?  (Przeczytany 5594 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maatz
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« : Marzec 19, 2008, 12:44:23 »

Jaki SUSE (32 czy 64-bitowy) zainstalować na Procesor Pentium M Centrino? Nie mogę uzyskać informacji ilu bitowy jest ten procesor. Czy to prawda, że na tych procesorami Linux nie chodzi...
Mam zamiar kupić laptopa znajomi radzą IBM w wersji T40,41,42 a tam właśnie są te procesory. A może są jakieś laptopy dedykowane pod LINUXa
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #1 : Marzec 22, 2008, 22:43:59 »

z mojej wiedzy wynika iż pentium M i centrino to dwie różne rzeczy... w każdym bądź razie, na pentium M bardzo ładnie śmiga system 32-bitowy, co poświadczyć mogę swoją głową, bo właśnie taki procek mam na pokładzie
Zapisane
maatz
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Marzec 26, 2008, 20:42:51 »

O.K. Dziękuję bardzo...
Zapisane
Valis
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 18, 2008, 09:07:09 »

Dodam jeszcze, że na 64 bitowym procesorze też będzie działał system 32 bitowy. Na moim AMD 64 oSuse śmiga ładnie w wersji 32 bitowej.

[niestety nie zawsze, miałem jakąś dystrybucję Debiana która nie chciała pójść i wymagała systemu 64 bitowego, ale mój kolega który się zna na sprawie zdziwił się i powiedział, że to musiała być jakaś 'specjalna' dystrybucja]


Jeżeli jednak zdecydujesz się na 64 bitowy system to możesz mieć problemy z driverami bo nie każde urządzenie ma swój odpowiednik na windę, a co dopiero na linuxa.

Systemy 64 bitowe pokazują co potrafią na maszynach typu server gdzie widać skok w wydajności. Jeżeli to ma być komputer domowy to radził bym 32, mniej kłopotów ze sterami = mniej nerwów = szczęście i pomyślność
Zapisane
czrs1056
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #4 : Sierpień 27, 2008, 11:14:17 »

Dodam jeszcze, że na 64 bitowym procesorze też będzie działał system 32 bitowy. Na moim AMD 64 oSuse śmiga ładnie w wersji 32 bitowej.

[niestety nie zawsze, miałem jakąś dystrybucję Debiana która nie chciała pójść i wymagała systemu 64 bitowego, ale mój kolega który się zna na sprawie zdziwił się i powiedział, że to musiała być jakaś 'specjalna' dystrybucja]


Jeżeli jednak zdecydujesz się na 64 bitowy system to możesz mieć problemy z driverami bo nie każde urządzenie ma swój odpowiednik na windę, a co dopiero na linuxa.

Systemy 64 bitowe pokazują co potrafią na maszynach typu server gdzie widać skok w wydajności. Jeżeli to ma być komputer domowy to radził bym 32, mniej kłopotów ze sterami = mniej nerwów = szczęście i pomyślność

Tu muszę się z tobą zgodzić. Bo próbowałem na Nowym laptopie Samsung R510 zainstalować SuSe11.0_64 bit i klapa nie wgrał mi się i sumy mds się zgadzały na DVD. Po wsadzeniu płyty wybrałem język,instalacja,wyskoczył zielony ekran z paskiem a gdy pasek doszedł okoł 2cm to restart laptopa i tak w kółko.Ale wersja 11.0_32bit poszła normalnie . Tylko nie mam połączenia z netem z powodu braku sterowników do WLan(Ateros) i Lan (Marwel)i tu klapa nie mogełm zainstalowa aktualizacji.  Po prostu szkoda mi czasu na szukanie w necie jak to załatwić aby te sieciówki odpalić.Może komuś się udało coś znaleźć na ten temat proszę o linka lub podpowiedź.dzięki
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl