openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: moje wrażenie  (Przeczytany 8062 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szymon7500
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Marzec 10, 2008, 20:14:01 »

witajcie

od niedawna stałem się użytkownikem opensuse 10.3; wrażenia oceniam jako dobre choćby z uwagi na to, że jestem początkującym użytkownikiem Linuksa, używam środowiska graficznego GNOME, ale bardziej interesuje mnie "posługiwanie" się konsolą a dokładnie polecenia tekstowe.

Ponadto zauważyłem kilka niedoróbek, albo ja źle skonfigurowałem a mianowicieprzy środkowisku graficznym
- wczoraj na moją mp3 (tak mi się wydawało) nagrałem piosenki, które chciałem posłuchać, ale ich nie było - dziś próbowałem nagrać ponownie i udało mi się ale po kilku razach - program Nautilus
- wczoraj wysłałem plik z załącznikiem do pracy odbieram go w pracy załącznik ma zmienioną nazwę - program Evolution, dodam jeszcze, że przed ściągnięciem poczty wyskakuje mi dziwna komenda o jakimś kluczu gdzie muszę wpisywać hasło root-a

momentami nie działają mi w środowisku graficznym przyciski takie jak wylogowywanie, zamknięcie systemu, muszę albo robić reset albo w konsoli wpisywać komendy

ponadto jest good

to narazie tyle

pzdr dla wszyskich Susłów
 
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #1 : Marzec 10, 2008, 22:24:06 »

co do tych "znikających plików" z mp3 musisz pamiętać, żeby przed odłączeniem mp3 korzystać z opcji bezpiecznego usuwania sprzętu, lub zwyczajnie o odmontowywaniu tego mp3. Linux zapisuje dane na urządzeniu w trakcie odmontowywania i jak mu wypniesz na żywca mp3 no to nie zapisze danych.

nawiasem mówiąc w open suse polecam środowisko KDE zamiast gnome....
Zapisane
szymon7500
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Marzec 11, 2008, 13:34:29 »

dzięki za info i radę

co do KDE - to miałem, ale jakoś GNOME mi sie bardziej widzi; ale dzięki
Zapisane
krisd11
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Listopad 26, 2009, 16:02:49 »

Jestem sporadycznym uzytkownikiem suska.
Poprzednie wrażenia były różne. nie zawsze wszystko mi odpowiadało.Mam na myśli środowisko KDE.
Obsługa konsoli nie jest mi obca. Mam ponad 50 lat i zaczynałem z Dosem, gdzie wtedy Norton Kommander był świat i ludzie. Więc komendy pisane z klawiatury nie są mi obce, pozatym w linuxie znajduję dużo podobieństwa z starym dosem 6.1. Niektórzy nie wiedzą co to jest.
Dzisiejszy SUSEK 11.2 to jest to, może zastąpić windows7. Są małe niedoruby ale to idzie dorobić, naturalnie przy urzyciu konsoli. A jeśli już komus tak tego windowsa brak to w susku virtualbox.
Zapisane
sokal
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Grudzień 11, 2009, 18:51:07 »

Moja pierwsza dystrybucja openSUSE to 10.3, byłem z niej bardzo zadowolony, przez ponad półtora roku system działał bez zarzutów (choć muszę przyznać że po kilkunastu instalacjach i wielu godzinach konfiguracji...), potem nastała wersja 11.0 oraz 11.1, kilka instalacji, same problemy... Po tym niefarcie dałem sobie spokój z openSUSE... stwierdziłem iż poczekam na poprawioną wersję, działającą. Niedawno znalazłem info o pojawieniu się 11.2, wypaliłem, zainstalowałem i sukces! Jeszcze nigdy konfiguracja i moje zadowolenie z tej dystrybucji nie było na tak wysokim poziomie! Działa wszystko... internet przez lan, wifi, 3g, serwer wydruku cups, sterowniki nvidia z akceleracją 3d a nawet niezbędne mi niestety elementy oprogramowania microsoft (głównie office 2007 - działa pod openSUSE bez mrugnięcia okiem )
 Jest ładny, szybki, stabilny... widać że poprawiono i usprawniono w nim masę rzeczy. Oby tak dalej! Moja wiara w openSUSE wróciła!
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl