openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OpenSuSE 10.3 - łatwa instalacja multimediów  (Przeczytany 8251 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« : Wrzesień 28, 2007, 12:25:49 »

Napisałem XML do One-click install na podstawie opensuse community i prosiłbym o przetestowanie

Wszystko znajduje się pod adresem:

http://www.susek.info/article/Multimedia-w-OpenSUSE-10.3-w-jednym-kliknieciu.shtml (http://www.susek.info/article/Multimedia-w-OpenSUSE-10.3-w-jednym-kliknieciu.shtml)

Uwagi mile widziane

Buehe, przyklejam.

Edit by SuSESuSE
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2007, 18:22:17 wysłane przez SuSESuSE » Zapisane
blade
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1 : Listopad 20, 2007, 14:39:30 »

Jakis czas temu instalowalem multimedia u siebie(przy pomocy tego linku) i pomimo wywalenia sporej ilosci komunikatow o zaleznosciach jakos poszlo (troche na czuja klikalem kolejne propozycje rozwiazania zaleznosci).... Wczoraj kumplowi instalowalem multimedia i znowu tysiac komunikatow o nierozwiazanych zaleznosciach i znowu na czuja......no i lipa filmy chodza dzwieku nie ma(mp3 niby amarok odtwarza ale dzwieku nie ma)...zmienialem kolejno parametry silnika xine zeby sprawdzic czy ktorys dziala ale nie dziala zaden....
Co teraz???
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #2 : Listopad 20, 2007, 16:16:12 »

to przez te niespelnione zaleznosci. nie mozna instalowac programu niespelniajac zaleznosci bo moze byc niestailny albo sie nie uruchomic. takze pewnie instalowales opensuse z cd a nie z dvd wiec radze pododawac repezytoria spolecznosciowe w yast2:
jak nie masz dvd to:
main repository oss
main repository update
packman
i inne jeak chcesz

btw. ustaw sobie w amaroku modol na xine i server dzwieku na ALSA w kaffeine tez server na ALSA
Zapisane
Szkrobi
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2007, 15:48:37 »

U mnie wszystko zainstalowało się bezbłędnie i bez komunikatów że coś nie tak ale i tak filmy nie są odtwarzane. Kaffeine otwiera się z niebieskim ekranem, film się odtwarza, słychać dźwięk ale nie ma obrazu (niebieska plansza). Tak jest przy xvid a przy dvd jest tylko niebieski ekran i nic więcej. Na drugim komputerze zrobiłem to samo divix i xvid działa bez zastzreżeń dvd się wywala po kilku sekundach. Niestety w zakresie zakresie zastosowań multimedialnych kiszka. Chyba, że mi doradzicie jak to naprawić.
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2007, 16:01:40 »

a ja jestem zadowolony z multimedii na suse. filmy xvid divx dvd itp dzialaja mi dobrze. niestety jak "cos" nie dziala to trzeba sie dowiedziec co jest przyczyna. wiedziec jakie pakiety wchodza w skald "multimedia w 1 kliknieciu". w 10.2 recznie trzeba bylo instalowac.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl