openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: niestabilne 13.2 ?  (Przeczytany 4980 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
darzak
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Styczeń 05, 2015, 14:43:50 »

Witajcie, kompik to Dell Vostro 131.
Opis: 13.1 działało praktycznie bezproblemowo, nie ukrywam, że aktualizacja do 13.2 nieco ten stan zmieniła. Najważniejsze pojawiło się kilka dni temu, kiedy komputer uruchomiony w standardowym trybie po 3, 5... generalnie kilku minutach przestaje zupełnie odpowiadać, środowisko graficzne stoi, nie mogę przełączyć się nawet na konsolę, czyli wnioskuję, że cały sprzęt stoi - i to niezależnie od tego czy go używam, czy rzeczywiście po prostu jest włączony - zatem chyba nie żadne serwisy zarządzania energią tu mieszają. W recovery mode działa w zasadzie bez problemu, poza rozdzielczością, którą recovery ma obciętą. Nie pomaga przekazanie dodatkowych parametrów przy starcie (apm, poversaver, nohz =off). Przyznaję też, że nie do końca wiem które logi przekazać by sobie i Wam pomóc...

z pozdrowieniami,
Darek
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2015, 15:47:47 »

Sprawdź czy miejsce na dysku się nie skończyło.

Kod:
df -H

Zapisane
darzak
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2015, 22:24:03 »

zajętość / na poziomie 10%, /home 60%, więc to nie to...
Zapisane
Defekt
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2015, 17:26:11 »

też mam problem  na początku problem z wejśćiem do YaST i menagera urządzeń, dodaj programy. Obecnie wogole nie działa pojawia się jedynie żądanie hasła root po wpisaniu nic się nie dzieje. instalowanie programów w jaki kolwiek sposób niemożliwe.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl