openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: HP 3525 instalacja przez wifi  (Przeczytany 5900 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Grizzbir
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Czerwiec 19, 2013, 10:07:13 »

Witam.
Nabyłem wczoraj drukarkę HP 3525 i wiem, że da się skonfigurować ją w pełni na linuksie.

Do rzeczy:
- jest sprzężona z routerem przez wifi
- stacjonarka jest sprzężona z routerem przez kabel ethernet RJ45
- nadałem na DHCP stałe ip drukarce 192.168.1.110
- ściągnąłem HPLIP
- pobrałem HP-TOOL

Używając hp-tool próbuję się połączyć z drukarką, wybierając 3 opcję (wireless, ale również chwilowe podłączenie kabla usb - ponieważ czysty wireless kompletnie nie widzi drukarki - w teorii logiczne, skoro mam połączenie do routera przez kabel). Widzi drukarkę po podłączeniu przez USB. Wykrywa w następnych krokach po kolei jak jest podłączona, jej IP oraz sieć. Żąda również hasła do sieci.

Gdy całość wizarda się dokończy mam dwa komunikaty:
1. Your printer has been successfully configured on the wireless network. You may now unplug the USB cable.
2. The Ethernet calbe is plugged in which will prevent you from connecting to a wireless network.
To connect wirelessly remove the cable and try again. (VSA0000).






Więc jak to u licha interpretować (oprócz tego że kompletnie rozumiem te frazy).
1. Mówi żę mam skonfigurowaną drukarkę przez wifi (wow- nie wpadłbym na to skoro sam to wcześniej zrobiłem na routerze, używając przycisków na drukarce i routera?!?!)
Możesz teraz odłączyć kabel USB....., po odłączeniu i tak drukarka nie zostaje zapisana w aplikacji hplip i w sumie wizard startuje od nowa.
2. Mój kabel sieciowy jest podłączony (ethernetowy), więc nie połączę się przez wifi z drukarką.....
NIE CHCĘ się łączyć przez wifi z drukarką, ponieważ jest połączona z routerem na sztywno, tak by każdy komp miał dostęp do niej.
Aczkolwiek rozumiem komunikat - logiczną rzeczą jest iż nie połączę się przez wifi, skoro jestem podłączony ethernetem do routera (choć i tak w sumie bym się kłócił, bo ustawiając print serwer na 3525 i łącząc się kartą sieciową wifi z mojego PC - połączyłbym się z drukarką przez wifi, będąc połączonym jednocześnie z routerem kablem - przy uprzednim wywaleniu konfigu wifi drukarki z routera....., mniejsza z tym).
-------------------------------------------

Moje pytanie: Co teraz?

Czy jedynym wyjściem jest ustawienie printserwera wifi na 3525 i co z tego wynika? czy za każdym razem przy wydruku zerwie mi połączenie wifi z innymi punktami tylko po to by połączyć się przez wifi z printserwerem?.... w sensie mając jedną kartę sieciową wifi muszę naprzemiennie się łączyć z netem jak go potrzebuje lub drukarką przy potrzebie wydruku?

Ew. co dalej robić - gdzie robię błąd, ew. jak dodać skonfigurowaną drukarkę wifi z routerem do opensuse? w sensie zanim odpale hp-tool muszę to dodać do drukarek yast? i jak w sumie jej szukać - czy przez ehternet - bo przecież łączę się z routerem który ma sprzężenie z drukarką, czy faktycznie szukać po wifi?





PLIIIIIIIIIIIIIZ HELP!
bo inaczej otworzę okno i jednodniową drukarkę ..... jak złapę, jak się nie #$@#$ i @$#$#@lę za okno!

/dzięki za odpowiedź z góry
/Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl