openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przy zasilaniu bateryjnym wysokie pingi  (Przeczytany 3852 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
#WireBoot
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1



« : Październik 31, 2011, 15:29:40 »

Witam
Wczoraj zainstalowałem sobie suska. Początkującym może i nie jestem (przez kilka miesięcy używałem Debiana), ale zaawansowanym siebie nie mogę nazwać. Chodzi o to, że na moim nowym laptopie i świeżo zainstalowanym susku, gdy odłączę zasilanie i laptop korzysta z zasilania bateryjnego, pingi do access pointa rosną niemiłosiernie, z średnio 2 do 100, co ciekawe bardzo skaczą. Przy zasilaniu bateryjnym po skrętce okazuje się to samo, podpięcie zasilania rozwiązuje problem. Dodatkowo, przy zasilaniu bateryjnym nie łączy mnie także z jedną siecią WiFi, która jest na 100% sprawna, sygnał też jest świetny (odleglość od nadajnika okolo 10metrów przez 1 ścianę, nigdy nie było problemów z zasięgiem).
Mój laptop: Dell vostro 3450 (wersja z i5 i 2 kartami graficznymi, (identyczny jest tu, tylko ze mój ma inny kolor: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Vostro-3450-HD-6630M.56441.0.html ).
Polecenie lspci:
Cytuj
02:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 (rev 34)
04:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
System: Opensuse 11.4 + GNOME

Ma ktoś pomysł gdzie i jak pozmieniać ustawienia zasilania (bo tu podejżewam że coś źle ustawione), aby na zasilaniu bateryjnym karty sieciowe działały tak samo jak przy podłączonym ładowaniu?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 15:36:57 wysłane przez #WireBoot » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2012, 21:38:23 »

spróbuj skorzystać z tego wpisu:

Kod:
http://www.forum.susek.info/index.php/topic,3969.msg8218.html#msg8218
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl