openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: openSUSE 11.4 + HP Pavilion dv6700 nie ma wlan na baterii  (Przeczytany 6788 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
twono
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« : Lipiec 11, 2011, 08:21:28 »

Witam,

Gdy uruchamiam komputer z zasilaczem to wszystko działa normalnie, natomiast na baterii nie ma internetu przez wlan. ifconfig nie pokazuje wlan0, nawet myszka na usb nie chce działać (po odłączeniu i ponownym podłączeniu już działa myszka). Przy czym znaczenie ma tylko obecność zasilania w momencie uruchamiania, jak już się uruchomi, wszystko załaduje to mogę odłączyć zasilanie i nic się nie psuje.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Lipiec 13, 2011, 22:12:02 »

czy problem występuje tez pod windowsem??
Zapisane
twono
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2011, 20:20:15 »

Nie wiem, nie mam Windowsa zainstalowanego.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2011, 12:14:49 »

Musimy wiedziec czy problem jest sprzetowy czy systemu operacyjnego, a czy na innym linuksie problem tez wystepuje?
Zapisane
twono
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Lipiec 21, 2011, 16:01:08 »

Mint 10 PL odpalany jako LiveCD nie ma takich problemow.
Ogolnie odnosze wrazenie, ze suse wariuje na baterii. Na poczatku chcial byc sprytny i na baterii zmniejsza mi zegar procesora z 1900MHz do 800MHz. Po zainstalowaniu laptop-mode-tools i ustawianiu odpowiednich wartosci juz zostawia zegar na 1900, ale nadal mozna odczuc spadek szybkosci. Odpalanie systemu i pierwszych programow po zalogowaniu trwa 2x dluzej (przy 800MHz to trwalo wieeeki dluzej), czasami trzeba czekac ponad 5 minut od chwili wpisania loginu do pokazania sie pulpitu. No i te problemy z netem.
Z drugiej strony wystarczy podlaczyc zasilacz przy uruchamianiu i zadnego z tych problemow nie ma.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #5 : Lipiec 23, 2011, 08:16:01 »

Spróbuj podczas uruchamiania na baterii wpisać do parametrów uruchamiania

Kod:
noacpi

może wtedy będzie wszystko działało
Zapisane
twono
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Lipiec 23, 2011, 19:48:31 »

Nie pomogło niestety.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl