openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: e1823 Nie widzi modemu !  (Przeczytany 7384 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Viperoo
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Kwiecień 28, 2011, 19:11:25 »

Witam

To jest mój pierwszy post na forum i chciałbym trochę wyjaśnić mianowicie przez pewien czas używałem ubuntu gdzie z moim internetem mobilnym (huawei e1823 ERA) nie miałem problemów a teraz "przeszedłem" na OpenSUSE i niestety mam problem Network manager (ten z gnome) nie widzi mojego modemu polecenie lsusb daje to
Kod:
Bus 001 Device 012: ID 12d1:1446 Huawei Technologies Co., Ltd. E1552 (HSPA modem)

Narazie korzystam z starszego modemu (e160) i mam pytanie jak zrobić żeby działał modem ?

Pozdrawiam
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2011, 09:33:28 »

ok chyba wiem w czym problem

wg internetu twój modem jest wykrywany przez system jako CD-ROM aby można było zainstalować z niego sterowniki pod windows

najprostszym sposobem jest więc otwarcie tego niby CD-ROM'u i usunięcie pliku

CD_STARTUP_FLAG

w innych modemach taką flagę przestawiamy przez emulator terminala - zależy to od modemu

UWAGA

przestawienie flagi spowoduje iż każdym następnym razem po podpięciu modemu system rozpozna go jako modem a nie CD-ROM a co za tym idzie sterowniki będziemy musieli pobrać z innego miejsca

teraz Linuks powinien automatycznie wykryć urządzenie jako modem a network manager powinien udostępnić konfigurację połączenia:

http://www.forum.susek.info/index.php/topic,5459.msg8695.html#msg8695 (http://www.forum.susek.info/index.php/topic,5459.msg8695.html#msg8695)
Zapisane
Viperoo
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2011, 13:53:54 »

Hmmm tylko jak mam to zrobić ? W "Mój komputer" nie mam tej stacji cd, pojawia się ona na chwile gdy podłączam modem....

A i dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 13:58:50 wysłane przez Viperoo » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #3 : Maj 03, 2011, 18:52:39 »

to albo musisz odinstalować sterowniki pod windowsem i po restarcie komputera wyskoczy CD rom albo pod Linux'em wykryje ci CD rom i tam usuniesz plik
Zapisane
Viperoo
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2011, 17:43:40 »

Nie wiem czemu ale samo zaczeło działać Chichot

Dzięki za Pomoc
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl