openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Suse linux 10.2 -->10.3  (Przeczytany 5940 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jaruwa
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« : Styczeń 24, 2008, 10:17:55 »

Od dawna noszę się z zamiarem opuszczenia Windows XP na rzecz Suse Linux. Sytuacja wygląda tak: Mam na 5cd wersję 10.2. Jak się dowiedziałem, wyszła już wersja 10.3, która podobno jest lepsza (szczególnie mnie rajcuje to że się szybciej włącza podobno). Pytanie brzmi: Czy po zainstalowaniu wersji 10.2 będę miał możliwość zaktualizowania jej do 10.3 (coś na kształt service pack w windows?) Czy też jest to niemożliwe i muszę sobie od razu zainstalować wersję 10.3 ? Jeżeli takowa aktualizacja jest niemożliwa, to wypływa kolejne pytanie: Ściągnąłem z internetu za pomocą Flashget'a obraz wersji 10.3 (mam go na razie na dysku) lecz zajmuje on zaledwie 104 mb (ściągłem go ze strony novella) Mimo iż miał zajmować ok 4 GB (tak na stronce pisało) Czy ten obraz jest poprawny, czy to jakaś pomyłka, tudzież oszustwo? Może jest gdzieś dostępny obraz na płyty cd (tak ściągłem wersję 10.2 i szczerze mówiąc bardzo mi to odpowiadało) gdyż takowych nie znalazłem?

Wiem ze dużo pytań, że trochę zawile, i zapewne zadaje pytania banalne czy wręcz retoryczne.
Jestem nowym użytkownikiem linuksa (to nawet za dużo powiedziane, bo jeszcze nim nie jestem) więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość
Zapisane
ark.kom
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #1 : Styczeń 24, 2008, 12:26:54 »

Ja bym nie instalował 10.2 tylko po to , aby przenieść się do 10.3
obraz 10.3 DVD ( lub obrazy CD) możesz pobrać z tej stronki
http://software.opensuse.org/
polecam pobieranie przez sieć torrent

Mam jeszcze jedną radę dla Ciebie - przed instalacją zapoznaj się w jaki sposób połączysz się z internetem.
Możesz też zainstalować suska tuż obok windy.
Prawie na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie SuSE znajdziesz odpowiedzi w internecie.
Zapisane
Jaruwa
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2008, 13:18:53 »

Bardzo dziękuję za pomoc. Osobiście wybrałem do ściągania wersję na cd, gdyż nie mam nagrywarki DVD. Czy reszta potrzebnych danych zostanie ściągnięta z internetu podczas instalacji? (ściągam 1 płytę a przecież na niej się cały system nie zmieści)
Zapisane
ark.kom
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #3 : Styczeń 24, 2008, 15:07:39 »

Resztę potrzebnych pakietów dociągniesz menadżerem plików po instalacji lub w trakcie jeśli skonfigurujesz połączenie z internetem.

trzeba przeczytać to (pomimo,że jest tu opisana aktualizacja a ja sugerowałem Ci postawić od razu 10.3 to artykuł wyjaśnia bardzo wiele rzeczy)
http://www.susek.info/article/Instalacja-OpenSUSE-10.3-_-Screeny.shtml

oraz to
http://newbie.linux.pl/wydruk.php?wydruk=375&show=artykul

po zapoznaniu się z tymi artykułami nie powinieneś mieć problemów z instalacją
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2008, 15:13:15 wysłane przez ark.kom » Zapisane
Jaruwa
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Styczeń 24, 2008, 18:12:11 »

Bardzo dziękuje za okazaną pomoc i zainteresowanie
Zapisane
Beyo
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #5 : Marzec 27, 2008, 16:41:43 »

A ja się okażę heretykiem i dam Ci dobrą radę. Jeśli masz dobry sprzęt znasz się trochę na systemie i chcesz by ci wszystko działało i było przyjazne to wybierz lepiej Ubuntu chyba że jesteś maniakiem wtedy Gentoo.
Akurat obecnie pracuję i na Ubuntu 7.10 i na OpenSuse 10.3 i mam porównanie i doradzam Ubuntu.
jeśli jesteś początkujący system pakietów deb nie pozwoli ci zginąć czego nie można powiedzieć o rpmach itd itp...oczywiście wybór należy do Ciebie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl