openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: D-Link DWL-520+ ACX100 ndiswrapper  (Przeczytany 8937 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dragon_pl
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Czerwiec 25, 2007, 12:21:10 »

instaluje sterowniki za pomoca ndiswrapper wszystko robie jak w instrukcji, niewyswietlaja sie bledy i instalacja przebiega pomyslnie ale jak wpisuje iwconfig niewykrywa w ogole ze zainstalowalem sterowniki mam opensuse 10.2 64-bit ndiswrapper 1.47 i jadro 2.6.18 aha jak wpisalem dmesg wyszukalem taka mniejwiecej linijke: "kernel is 64-bit but drivers are 32-bit" czy to oznacza ze musze zainstalowac sterowniki 64-bit?? blagam o pomoc juz tydzien mecze sie z tymi cholernymi sterownikami

z gory dziekuje za pomoc
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 09:06:30 wysłane przez SuSESuSE » Zapisane
dragon_pl
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 27, 2007, 17:23:36 »

juchuuu !!!!! udalo mi sie sam do tego doszedlem. tego posta pisze z suska. powiem jak to zrobilem ze mam neta moze innym to pomoze.

podstawowym bledem bylo instalowanie systemu 64 bitowego. jako ze drivery sa 32 bitowe system tez musi byc 32 bitowy. po instalacji systemu sciagnalem ndiswrapper 1.47 i zainstalowalem go ze zrodel (przez konsole!!!). wszystko wykrylo mi ok. nastepnie yast i to okazalo sie najtrudniejsze ! jak wyswietla sie nasza karta jak D-Link .... nalezy wejsc  w zaawansowane (w glownym oknie konfiguracji karty d-link) i wejsc w szczegoly dotyczace sprzetu. tam w zakladce nazwa modulu ZMIENIC wartosc acx na ndiswrapper!!! to jest wlasnie ten drugi blad wiele osob tego niezmienia i dziwi sie ze niema neta reszte czyli dalsza konfiguracja i sama instalacja sterownikow przez ndiswrappera poszukajcie w innych poradnikach jesli ktos by jednak niedawal sobie wybitnie z tym rady to prosze pisac na gg : 9402641 bede sluzyl pomoca i moze kiedys napisze poradnik krok po kroku dla laikow jak zainstalowac ta karte na suska

pozdro dla wszystkich uzytkownikow DWL-520+
Zapisane
donvito
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2007, 19:42:04 »

U mnie ograniczyło się to do zainstalowanie ndiswrappera, zainstalowania sterownika przez ndiswrapper -i /sciezkadoairplus.inf i modprobe ndiswrapper. Później już normalnie mogłem konfigurować połączenie przez iwconfig i ifconfig.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 17, 2007, 07:31:20 »

Cytuj
Później już normalnie mogłem konfigurować połączenie przez iwconfig i ifconfig.

Albo użyć YaST'a używając w opcjach modułu ndiswrapper
Zapisane
donvito
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 17, 2007, 16:24:03 »

Cytuj
Później już normalnie mogłem konfigurować połączenie przez iwconfig i ifconfig.

Albo użyć YaST'a używając w opcjach modułu ndiswrapper
Przyzwyczajenie po Slackware
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl