openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z Skype.  (Przeczytany 16061 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #15 : Marzec 19, 2011, 20:51:38 »

w jakim programie odtwarzasz filmy??

ogólnie system działa mi tak że nie włącza się wygaszacz ekranu

a wygaszacz można wyłączyć

start >> programy >> ustawienia systemowe >> wyświetlanie i monitor >> wygaszacz ekranu

i odznaczasz start automatically
Zapisane
czrs1056
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #16 : Marzec 21, 2011, 00:13:54 »

Zawiesił mi się system na przeglądarce Mozilla Firefox i piszę teraz z WinXP . Oglądam filmy głónie na Youtube i googlach video. Odznaczyłem tam gdzie napisałeś sam i ustawiłem na 60minut przed twoją podpowiedzią. Ale po wyłączeniu systemu i włączeniu tam znajduje się 1 zamglone i znów wygaszacz się włącza .Filmów jeszcze nie oglądałem z braku czasu ale będę to sprawdzał.Pamiętam że kiedyś w konsoli coś się wpisywało i działało.Może trzeba coś znaleźć tak jak w WinXP żeby nie wyłączało monitora twardych dysków.SuSe ma przesadnie rozbudowane oszczędzanie energii i wyłącza co jakiś czas, pojawia się jakiś prostokącik jakby coś się odświeżało nie wiem jak to nazwać.Ale na pewno to zauważyłeś.Dzięki za twoją pomoc.Skype już działa i dzisiaj przetestowałem nawet kamerkę tylko polski net łącze zrywał i GG(Kadu) coś serwery w polsce nie działały prawidłowo u mnie kadu działało a u córki były przerwy. Wieeelkie dzięki
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 08:27:55 wysłane przez susek.info » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #17 : Marzec 21, 2011, 08:27:20 »

jeśli masz komputer przenośny to nadrzędne są ustawienia apletu zarządzania energią

kliknij na ikonkę baterii obok zegarka i wybierz z prawego dolnego rogu ikonkę klucza

następnie w "Profile zasilania" wybierz profil Performance (jest używany jeśli masz podpięty zasilacz)

odznaczasz pole "Oszczędzanie monitora" zapisujesz zmiany i teraz powinno działać ale tylko jak będziesz miał ponad 25% baterii  oraz podłączony zasilacz

w przypadku youtube filmiki nie trwają dłużej niż 15 min więc spokojnie możesz  zmienić czas wygaszenia monitora na 15 min
Zapisane
czrs1056
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #18 : Marzec 22, 2011, 00:33:57 »

jeśli masz komputer przenośny to nadrzędne są ustawienia apletu zarządzania energią

kliknij na ikonkę baterii obok zegarka i wybierz z prawego dolnego rogu ikonkę klucza

następnie w "Profile zasilania" wybierz profil Performance (jest używany jeśli masz podpięty zasilacz)

odznaczasz pole "Oszczędzanie monitora" zapisujesz zmiany i teraz powinno działać ale tylko jak będziesz miał ponad 25% baterii  oraz podłączony zasilacz

w przypadku youtube filmiki nie trwają dłużej niż 15 min więc spokojnie możesz  zmienić czas wygaszenia monitora na 15 min

Znalazłem to wcześniej ale tam było na Agresiwe Powersave i w tym ustawiałem i chyba dlatego to tok się zachowywało.Teraz ustawiłem tak jak pisałeś na Performance i dodatkowo wyłączyłem Przyciemnianie ekranu i Oszczędzanie monitora bo jest na LED-ach. I kliknołem zastosuj!  Jest to Samsung R730 był z dyskiem WD 320GB ta niebska serja.Te dyski to ślimaki nie nadają się na system i kupiłem Samsunga Sata 640 GB i ten chodzi o wiele szybciej i pamięci Kinkstona HyperX 2x2GB i sprzet jest dośc szybki. W wolnych chwilach jak mogę to testuję ten SuSe11.4! Dzięki za info. Niech ci Pan w dzieciach wynagrodzi!
Zapisane
czrs1056
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #19 : Marzec 29, 2011, 23:54:02 »

Witam ponownie teraz mam problem bo na Skype zawiesza się System.Kursorem mogę ruszać ale nic się nie dzieje nie mogę systemu wyłączyć czy przeglądarki zamknąć kompletnie nic.Tylko wciskam w laptopie wyłącznik na 5 sekund i restart od nowa.(Twardy reset)I w niedzielę parę razy mi tak zrobił!Gadam na Skype i mam Mozila Firefox włączony.Jak to sprawdzić co jest tego przyczyną.W starszej wersji miałem to samo ale Skype nie miałem.Czy da się odczytać zdarzenie w systemie jakie zaszły przed zawieszeniem?W starych wersjach coś takiego było a tu nie wiem jak to zrobić.System pracuje bardzo dobrze tylko te zawiechy znowu zaczęły mnie irytować! Dzięki za podpowiedź z góry. Chichot
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #20 : Marzec 30, 2011, 19:04:31 »

odczytanie logów można wykonać

np

Kod:
sudo cat /var/log/messages

SHIFT PgUp przewijasz stronę do góry

inna sprawa to wciśnięcie klawiszy

Kod:
ALT CTRL F10

co do skype to proponuje wyłączyć pulseaudio

http://www.susek.info/article/Konfiguracja-dzwieku-w-openSUSE-11.4.shtml (http://www.susek.info/article/Konfiguracja-dzwieku-w-openSUSE-11.4.shtml)

inna sprawa to uruchomić skype z konsoli i mieć ją w taki miejscu aby była cały czas widoczna przy pracy skype jesli wystąpi jakis błąd powinien sie on pojawić na wyjściu z konsoli
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl