openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OpenSuSE 10.3 na macierzy RAID0  (Przeczytany 7095 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
djluke
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« : Październik 28, 2007, 23:39:21 »

Witam. Mam nastepujacy problem (tudziez nietypowa konfiguracje sprzetowa).
Otoz mam ci ja sobie macierz RAID0. Na tym lezy WinXP wraz z innymi partycjami - OK. Suselek rowniez da sie zainstalowac, nawet wczesniejsza wersja 10.2 - chwala mu za to, nowe Ubuntu dalej tego nie potrafi defaultowo, jednak jest problem z GRUBem.
Pytanko - czy ktos juz wymyslil sposob na wrzucenie GRUBa na macierz ?? Jest to dokladnie NVRAID na NF4 - 2*SATA. Instalator poprawnie wszystko widzi i sie instaluje itp, jednak uruchamiac trzeba juz z plyty i przez opcje 'Uruchom zainstalowany system' albo kladac GRUBa zupelnie gdzies indziej, jednak jest to dosc niewygodne rozwiazanie.
Konwersja / przebudowa RAIDa na natywny linuxowy jego odpowiednik oczywiscie odpada z uwagi na zgromadzone dane i koniecznosc uzywania Windowsa.
Prosze znawcow o pomoc i porady o ile takie istnieja, dziekuje z gory.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2007, 15:11:33 »

czy grub sie w ogule pojawia czy od razu ładuje się windows??
Zapisane
djluke
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2007, 20:09:07 »

Nie, w ogole nie da sie go wrzucic na macierz - wywala komunikat o bledzie.
Z tego co pamietam 10.2 wymagal partycji /boot okolo (80MB), sprobuje umiejscowic ja jako pierwsza na dysku, moze pomoze.
Jesli nie to jutro postaram sie zrobic screena i wrzucic tutaj.
Zapisane
MarB5791
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


GG: 7157471


« Odpowiedz #3 : Marzec 28, 2008, 16:36:37 »

Witam.

Czy rozwiązałeśten problem? Bo jamam identyczny! W rospaczy zainstalowałemgonazwykły dysku ATA. alei tak mam problem bo żeby przełączaćsię między sytemami muszę używać płytki instalacyjnej no ewentualnie BIOSA. Co oczywiście jest mało eleganckie!
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #4 : Marzec 30, 2008, 00:04:35 »

zainstalowac gruba jeszcze raz na pierwszych sektorach partycji i w cfdisku oznaczc ta partycje jako boot
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl