openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Latex czyli edytory równań  (Przeczytany 12602 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
madman86
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« : Październik 14, 2007, 15:22:17 »

Poszukuje jakiś programów do edycji równań. To narzędzie z OO jakoś mi nie podchodzi... Staram się znaleźć coś pod GNOMa ale w sieci panuje cisza na ten temat. Czy ktoś z Was skonfigurował sobie może jakiś programik z tej dziedziny?

OpenSUSE 10.3 Gnome
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 13:39:11 wysłane przez SuSESuSE » Zapisane
madman86
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2007, 19:29:08 »

Po długich poszukiwaniach i próbach instalacji znalazłem w miarę optymalne rozwiązanie  .
W repozytoriach OpenSUSE 10.3 znalazłem program Kile. To co prawda nie to czego szukałem ale właśnie tu udało mi się stworzyć projekt z dziedziny matematyki. Wymaga trochę czasu żeby opanować składnie tego programu ale finalnie program prezentuje dość szerokie możliwości i po jakimś czasie człek nabiera wprawy.

A oto kilka poradników do języka Latex
http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php ====> Czyli składnia języka Latex
http://matematyka.org/main218526020210,2,yisvp.htm  =====> Matma w Latexie

Zapisane
Beyo
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #2 : Marzec 27, 2008, 16:46:07 »

Pozostaje tylko czekać aż upgradują do najnowszej wersji Texlive pod Suse. Niestety mogą się pojawić problemy z zależnościami i błędy zwłaszcza jeśli ktoś chce używać XeTeX.

Poza tym jesteś troche nieścisły. Kile nie jest edytorem równań.To raczej wzbogacony edytor ze wsparciem dla LateXa a LateX to nie program do edycji równań tylko do składu tekstu.Składanie matematyki to jedna z jego funkcji.
Zamiast Kile możesz równie dobrze użyć notatnika albo Gedit.

Poszukaj w internecie można znaleźć także "latexowe" nakładki na OpenOffice.

I na miłość boską...nie w Latexie tylko w Latexu!
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl