openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [How To]Instalowanie sterowników do kart graficznych NVIDIA  (Przeczytany 6192 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sir_lucjan
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46


Operacja Jaszczur


« : Listopad 15, 2010, 17:03:11 »

Wersja 1.01, Poprawiona Chichot

Na początek udajemy się na stronę  z odpowiednimi repozytoriami (http://portal.suse.pl/wiki/index.php/Repozytoria_pakietów_dodatkowych)

Dodajemy odpowiedni wpis za pomocą YaST:

Kod:
http://download.nvidia.com/opensuse/11.3/

Następnie w konsoli wydajemy polecenie:

Kod:
su

wpisujemy nasze hasło i następnie

Kod:
zypper install nvidia-gfxG02-kmp-default

Po zainstalowaniu robimy reboot, logujemy się na nowym kernelu (pobiera się automatycznie) i cieszymy się z działających efektów pulpitu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 20:21:13 wysłane przez susek.info » Zapisane
rafalz
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #1 : Listopad 16, 2010, 02:13:13 »

witam... mój pierwszy post na tym forum więc witam tym bardziej :]

Jedno pytanie odnośnie tego tutoriala...

Dlaczego zasugerowałeś użycie innego jądra niż to które instaluje się domyślnie z systemem (kmp-default) ? Z repo nvidii można ściągnąć ten sterownik dla jądra desktop i działa prawidłowo, zmiana jądra na default natomiast powoduje problemy - w moim przypadku nie działa karta wifi (broadcom 4322) mimo tego że w repo znajdują się moduły tej karty dla jądra default, niestety wadliwe.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 20:19:54 wysłane przez susek.info » Zapisane
rafalz
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Listopad 16, 2010, 13:48:20 »

ok ja jednak pierw poleciłbym zainstalowanie sterowników na jądrze które aktualnie posiadamy. Sprawdzić to możemy komendą:

Kod:
uname -r

Instalowałem przy użyciu Yasta. Pierw jednak trzeba dodać repozytorium nvidii:

- odpalamy yasta
- element "repozytoria oprogramowania"
- dodaj
- zaznaczamy repozytoria społeczności
- z listy wybieramy NVIDIA Repository i klikamy ok

Później również w yascie - element "zarządzanie oprogramowaniem", wyszukujemy nvidia i zaznaczamy do instalacji pakiet dla odpowiedniego jądra (w moim przypadku było to nvidia-gfxG02-kmp-desktop - dla starszych kart wybieramy G01 zresztą jest to tam bardzo dobrze opisane). Automatycznie zaznaczy się nam również zależność x11-video-nvidiaG02. Po instalacji restart - powinno wszystko działać jak należy chociaż po tym co pisze sir_lucjan  bywają wyjątki.

U mnie te sterowniki działają na dwóch dość różnych maszynach:
- stacj. AMD - GF 9800 GT (openSUSE 11.3 64bit)
- laptop Intel - Quadro FX2700 M (openSUSE 11.3 64bit a do wczoraj wersja 32 bitowa)

tak więc sądze że u innych powinno również zaśmigać a w takim przypadku nie ma sensu robić sobie bałaganu w systemie tym bardziej że zmiana jądra ma wpływ na inne urządzenia które mogą nie ruszyć.

Oczywiście sposób  instalacji sterowników jest dowolny... Podałem jeden z wielu właściwych.

@sir_lucjan napisałeś aby odwiedzić "stronę ze sterownikami" jednak wskazałeś linkiem listę repozytoriów w code umieściłeś adres prowadzący do nieistniejącego pliku. Nie napisałeś również jak dodawać repozytoria. how-to jak rozumiem jest dla początkujących.

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 14:09:24 wysłane przez rafalz » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #3 : Listopad 16, 2010, 20:47:57 »

Posty nie wnoszące nic do głównego tematu zostały przeniesione do wątku:

http://www.forum.susek.info/index.php/topic,3397.msg6458.html (http://www.forum.susek.info/index.php/topic,3397.msg6458.html)

Bardzo proszę tam w razie czego kontynuować dalsze spory.

Wszystkie następne posty w tym wątku nie wnoszące nic poza krytyką będą kasowane (nie będę się bawił w przenoszenie ich do innego wątku).

Ogólnie rozumiem obie strony sam od kilku lat piszę różne How To i inne i mam świadomość że nie są one uniwersalne i w niektórych sytuacjach mogą powodować problemy mniejsze lub większe.

Forum jest otwarte tak samo jak strona więc zapraszam każdego z "krytyków" do napisania własnego How To.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl