openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ssh brak połączenia z zewnątrz opensuse 11.2  (Przeczytany 9248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rozpadek
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« : Wrzesień 30, 2010, 20:37:49 »

Zainstalowałem serwer ssh i na localhost między użytkownikami pięknie działa, nie ma też problemu, żeby się połączyć przez ssh z innym linuxem, ale z innego komputera z zewnętrznej sieci (np. za pomocą putty) zalogować się nie mogę Smutny. Co ciekawe kiedy próbuję się połączyć przez telefon komórkowy (przez mdip ssh) to problemu nie ma żadnego, ale kiedy próbuję się zalogować na swoim koncie zdalnie używając innego PC - czas połączenia jest przekraczany za każdym razem. Dozwolone usługi na zaporze to: serwer mysql, serwer ssh i serwer vnc. Dozwolone porty dla strefy zewnętrznej:
porty TCP: 80
porty UDP: 22 80
porty RPC: 22 80
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Październik 03, 2010, 14:18:48 »

Być może masz ustawiony inny port SSH w konfiguracji.
Zapisane
rozpadek
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Październik 03, 2010, 20:13:04 »

port ssh jest ustawiony na 22 i taki właśnie wpisywałem przy próbie ustanowienia połączenia
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #3 : Październik 03, 2010, 22:12:11 »

Wklej IP serwera przeprowadzimy diagnostykę.
Zapisane
rozpadek
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Październik 11, 2010, 09:22:07 »

W tej chwili mój adres to 109.243.36.213 ale przekierowuje na mnie również http://mojam.servebeer.com. Zainstalowałem na tej maszynie również apache, ale jego również z zewnątrz nie widać, a na localhost wszystko działa.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2010, 09:25:29 wysłane przez rozpadek » Zapisane
Zibi
*
Offline Offline

Wiadomości: 33



« Odpowiedz #5 : Październik 11, 2010, 13:48:36 »

Jak masz router to może jeszcze tam sobie musisz otworzyć droge.
Zapisane
rozpadek
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #6 : Październik 11, 2010, 15:23:06 »

routera brak. Na końcu kabla usb wisi modem play. Operator twierdzi że niczego mi nie blokuje i serwer powinno się dać utworzyć.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl