openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Windows Media Player dla Linuksa  (Przeczytany 7047 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
darekk654
*
Offline Offline

Wiadomości: 28


« : Sierpień 27, 2007, 20:56:34 »

Witam!!!
Śiągnołem fajny artykuł s forum ubuntu (http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=12898), może kogoś zaciekawi, u mnie chodzi ale na razie nie mogę nic uruchomić:)
oto i on:

Windows Media Player to odtwarzacz multimedialny stworzony przez firmę Microsoft używany do odtwarzania plików muzycznych i wideo na komputerach osobistych z systemem operacyjnym Microsoft Windows, oraz także Pocket PC i urządzeniach z systemem Windows Mobile.

wmp4linux jest to skrypt który pobierze nam z internetu i zainstaluje odtwarzacz Windows Media Player 6.4.

Skrypt był testowany z wersją Wine 0.9

Instalacja jest łatwa:

Na pocżatek, uruchamiamy konsole i pobieramy za pomocą polecenia: wget plik wmp64.tgz
Kod:
user@linux:~> wget http://tsx.nl/files/wmp64.tgz

następnie rozpakowujemy pobrany plik, poleceniem:
Kod:
user@linux:~> tar zxvf wmp64.tgz

Będziemy jeszcze potrzebowali jeszcze zainstalować cabextract., który pobieramy i instalujemy.

Wchodzimy do rozpakowanego katalogu wmp64.tgz i uruchamiamy skrypt:
Kod:
user@linux:~> ./wmp.inst

Zainstaluje nam się Windows Media Player i aby móc go uruchomić w konsoli wpisujemy polecenie:
Kod:
user@linux:~>./wmp6

w katologu ~/bin.

Żródła:
WMP64Linux
cabextract
Windows Media Player

Od dawna o tym wiem, ale wątek przyklejam 

Edit by SuSESuSE
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2007, 12:54:05 wysłane przez SuSESuSE » Zapisane
asasello
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #1 : Grudzień 15, 2007, 17:27:26 »

Tak zastanawiam sie w jakim celu instalowac to oprogramowanie na linuxie, skoro są lepsze odpowiedniki, takie jak Mplayer. Ja jak uzywalem jeszcze Windowsa, to zaznaczalem od razu po instalacji nowego systemu, aby otwierac pliki multimedialne inna aplikacja i nigdy go sam nie uruchomilem, no chyba, ze niechcacy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl