openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Reinstalacja środowiska graficznego.  (Przeczytany 5524 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pavlo666
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« : Sierpień 19, 2010, 23:16:59 »

Witam!

Chciałbym zmienić środowisko graficzne. Mam płytę DVD. Czy da się na przykład zmienić z KDE na XFCE? I czy jest to opłacalne? Nie chciałbym stracić ustawień użytkownika takich jak dane przeglądarki internetowej, programów z WINE czy chociażby takich programów jak Virtual Box czy tym podobne. Z góry dziękuję.
Zapisane
rafalz
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #1 : Listopad 16, 2010, 14:27:29 »

Zmiana środowiska graficznego nie ma wpływu na ustawienia zarówno globalne (z /etc) jak i użytkownika (z /home/user/ katalogi są ukryte - zaczynają się od kropki "." aby je zobaczyć wystarczy w konsoli wylistować komendą "ls -a"). Na płycie DVD jest XFCE tak więc możesz to doinstalować o ile masz dodane odpowiednie źródło (nośnik DVD) na liście repozytoriów z których system korzysta (Yast --> Repozytoria oprogramowania - jeżeli nie masz na liście DVD to kliknij dodaj --> DVD). Nie radziłbym bym Ci usuwać całego KDE a zostawić je obok w razie czego. Środowisko graficzne na którym chcesz pracować wybierasz z menu (typ sesji) podczas logowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 14:33:02 wysłane przez rafalz » Zapisane
sir_lucjan
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46


Operacja Jaszczur


« Odpowiedz #2 : Listopad 16, 2010, 14:47:02 »

Warto dodać, że w openSUSE instalowane jest też środowisko IceWM jako dodatkowe. Parę razy uratowało mi to system, jak za bardzo nagrzebałem Chichot

Kolega rafalz ma rację, nie warto usuwać KDE. KDE to esencja openSUSE i jego najmocniejszy punkt. Warto je mieć. Xfce można używać jako drugie środowisko, chociaż z drugiej strony uważam, że lepszym wyjściem jest już używanie Xfce obok Gnome - na Debianie taki zestaw sprawował się bardzo przyzwoicie i służył mi długi czas

Są jednak różne gusta, więc jeśli chcesz - śmiało instaluj środowisko, powinno być dobrze.

Repozytoria Xfce są również dostępne:

Kod:
http://download.opensuse.org/repositories/X11:/xfce/openSUSE_11.3/

zakładając, że masz wersje 11.3

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl