openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: niedziałający mikrofon w skype  (Przeczytany 8028 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dawte
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« : Czerwiec 27, 2010, 12:08:28 »

Witam. Tym razem postanowiłem z Waszą pomocą rozwiązać problem mikrofonu w skype. A mianowicie w ogóle nie działa. W opcjach dźwięku mam pozycje do wyboru:
- default device
- HDA ATI SB, ALC861-VD Analog Default Device (default: CARD=SB)
- HDA ATI SB, ALC861-VD Analog Front Speakers (default: CARD=SB, DEV=0)
- HDA ATI SB, ALC861-VD Analog (hw: 0,0)
- HDA ATI SB, Si3054 Modem (hw: 0,6)
- hdmi (unkown)
Co bym nie przełączył - nic nie słychać. W KMix mam wszystkie wajhy w pozycji max.

Mikrofon pod wind*** działa elegancko, ale nie będę się za każdym razem logował do Win, a dzwonię często bo mam dużo rodziny za granicą.
Również kamera działa śmiesznie - polecono mi uruchamiać skype z polecenia
Kod:
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
co spowodowało, że kam. rozpoczęła pracę ale również nie działa prawidłowo - co 2, 3 sekundy obraz na ułamek sekundy robi się czarny (miga sobie), co dla mnie wygląda jakby się obraz "buforował" - wie ktoś coś na ten temat?

System operacyjny
Jądro systemu:  Linux 2.6.31.12-0.1-default i686
  Bieżący użytkownik:  dawte@linux-s8iy
  System:  openSUSE 11.2 (i586)
  KDE:  4.3.5 (KDE 4.3.5) "release 0"
Karta graficzna
  Dostawca:  ATI Technologies Inc
  Model:  Radeon XPRESS 200M 5A62 (PCIE)
  Sterownik:  radeon
Dźwięk
  IXP SB4x0 High Definition Audio Controller
  Dostawca:  ATI Technologies Inc
  Sterownik jądra: snd_hda_intel
  Sterownik: HDA Intel

Jakieś pomysły?
Zapisane
kg01
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


« Odpowiedz #1 : Marzec 16, 2011, 18:20:12 »

Mam ten sam problem. Również mam kontroler ATI Radeon na laptopie HP Pavilion dv5. Zainstalowałem sobie OpenSuse 11.4 w wersji 64 bitowej i niestety na skype'ie nie działa mi mikrofon. W ogóle mam wrażenie, że pod suskiem nie działa mi w tej chwili. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł, to również czekam na poradę.
Zapisane
dawte
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Marzec 16, 2011, 21:40:10 »

zobacz czy masz zainstalowane PulseAudio, mnie to pomogło, choć też nie działa w 100%. obecnie mam również 11.4 i jeszcz mic nie probowalem.
Zapisane
kg01
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2011, 09:20:29 »

Mam zainstalowane PulseAudio od samego początku. Nie wiem, co jest grane. W ogóle w susku 11.4 żeby przyciszyć, czy podgłosić to muszę wchodzić w mikser i regulować "Wewnętrzny dźwięk analagowe stereo". Kręcenie suwakiem bezpośrednio na głośniczku w zasobniku systemowym nic nie daje, bo reguluję głośność RV629 audio device (Radeon HD 34xx series) Cyfrowe stereo (HDMI). Mam wrażenie, że tu jest coś poprzestawiane, z tym, że tak było od samego początku po zainstalowaniu. Jak zmieniam cokolwiek, to całkowicie tracę dźwięk.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #4 : Marzec 17, 2011, 16:58:04 »

Mam zainstalowane PulseAudio od samego początku. Nie wiem, co jest grane. W ogóle w susku 11.4 żeby przyciszyć, czy podgłosić to muszę wchodzić w mikser i regulować "Wewnętrzny dźwięk analagowe stereo". Kręcenie suwakiem bezpośrednio na głośniczku w zasobniku systemowym nic nie daje, bo reguluję głośność RV629 audio device (Radeon HD 34xx series) Cyfrowe stereo (HDMI). Mam wrażenie, że tu jest coś poprzestawiane, z tym, że tak było od samego początku po zainstalowaniu. Jak zmieniam cokolwiek, to całkowicie tracę dźwięk.

Dzisiaj ukarze się artykuł na susek.info na temat problemów z Pulse audio postaram się tam opisać też jak włączyć mikrofon
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #5 : Marzec 19, 2011, 12:23:12 »

obiecany artykuł na temat pulseaudio

http://www.susek.info/article/Konfiguracja-dzwieku-w-openSUSE-11.4.shtml
Zapisane
kg01
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


« Odpowiedz #6 : Marzec 20, 2011, 16:15:31 »

Niestety po wykonaniu wszystkich czynności opisanych w artykule dot. konfiguracji dźwięku w OpenSuse 11.4 nastąpiła poprawa, czyli mogę regulować dźwięk za pomocą "przycisków" multimedialnych w kompie, itd., nie muszę w tym celu uruchamiać miksera, ale mikrofon w skype nadal nie działa. Wybierałem wszystkie opcje dostępne jeśli chodzi o mikrofon, ale nic nie zadziałało. W dodatku nie miałem opisanej w artykule opcji Analog Mic Boost w konfiguracji kanałów. Dźwięk w systemie mi działa, w skype jestem tylko ja nie słyszany podczas rozmowy, rozmówca mój zaś jest przeze mnie słyszany.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #7 : Marzec 20, 2011, 18:43:27 »

podsumujmy

1) pulse audio musi być wyłączone
2) komputer zrestartowany

niestety z wbudowanym mikrofonem jest więcej dodatkowych problemów

najlepiej będzie mieć 2 kompy do testu połączenia skype

1) przywracamy domyślne ustawienia w skype

Mikrofon >> Default device (default)

zapisujemy zmiany i restartujemy skype

2) łączymy się poprzez skype z drugim komputerem pewnie nie będzie nic slychać

3) najprościej będzie testować poprzez konsole uruchamiamy konsole i program

Kod:
alsamixer

teraz przy użyciu klawisza F4 przełączamy się na urządzenia wejściowe i ustawiamy je w następujący sposób kanały przełączamy strzałkami lewo prawo (aktywny kanał zaznaczony jest czerwonym napisem na niebieskim tle)

a) Capture (sprawdzę na innych komputerach jak to tam się nazywa) ustawiamy używając klawisza spacji tak aby bialy napis Caprture (nie ten na niebieskim tle) zaznaczył się na czerwono to samo z oznaczeniem kanałów L i R

b) Analog mic bost ustawiamy przy użyciu strzałki do góry na max (0 to jest minimum)

c) Poziom wszystkich kanałów ustawiamy na około 75%

teraz w przypadku mojego komputera mikrofon w obudowie jest obsługiwany dla systemu przez inną kartę dźwiękową więc przełączamy się na inną kartę dźwiękową poprzez klawisz F6 jeśli masz tam dwa dodatkowe wpisy niż tylko default to wybierasz druga kartę powinna zmienić się liczba i nazwy kanałów

teraz w moim przypadku nie było regulacji poziomów tylko same przełączniki o nazwach S/PDIF , S/PDIF 1, etc.

rozpoczynamy zabawę (niestety nie umiem teraz nic sensowniejszego powiedzieć dlatego nie jest to opisane na stronie )

wszystkie pola na początek odznaczamy do tego celu używamy klawisza m

teraz mówimy do mikrofonu i przełączamy  wartości wszystkich przełączników u mnie działa konfiguracja

1 0 0 0

W przypadku kiedy masz tylko jedną kartę dźwiękową klikasz klawisz F5 i tam zmieniasz nastawy tak jak to jest opisane wcześniej
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl