openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Skype, podział dźwięku  (Przeczytany 3101 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Liseq
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Styczeń 28, 2010, 03:26:46 »

Witam.

Interesuje mnie pewna rzecz.

Mam OpenSuse 11.2, dzis zainstalowałem skype i po kilku potyczkach z pulse, którego ostatecznie w końcu wywaliłem (jest alsa), wszystko działa już jak należy. Jest dźwięk w programie, mikrofon działa, wszyscy mnie słyszą ja słyszę ich itd.

Mam jednak takie pytanie. Otóż mam głośniki 5.1 podłączone analogowo (jack) do karty (zintegrowana). Prócz tego mam też słuchawki z mikrofonem. Słuchawki mogę podłączyć do pilota od głośników (wtedy głośniki się automatycznie wyłączają), zaś mikrofon mogę podłączyć do frontowego gniazda w obudowie (front mic), na pilocie nie mogę bo tam wejście line in, czy tam aux in. Opisuje to wszystko tylko po to by zobrazować jak to u mnie wygląda.
Jak wspomniałem, gdy podłącze słuchawki do pilota od głośników, to wtedy głośniki milkną, ok, do tego się nie czepiam bo to pewnie tak już po prostu głośniki są zbudowane. Gdy jednak podłącze słuchawki do frontowego gniazda obudowy, to głośniki naturalnie grają sobie dalej tak samo jak słuchawki.
I teraz tak: Rozmawiam z kimś przez skajpa, a równocześnie słucham muzyki z amaroka lub czegoś takiego. Interesuję mnie, czy można tak podzielić (sorki jeśli jakieś dziwne słowo używam) dźwięk, by głos rozmówcy szedł do słuchawek, a muzyka płynęła z głośników, oddzielnie. Da się tak zrobić?

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem pingwina, więc jakby co to proszę prościej tłumaczyć xd.

Mam OpenSuse 11.2.
KDE 4 taki jaki się z płyty zainstalował.
Skype 2.1.0.81

No i ponad to muzyka to HDA Intel (ALC880). Jak mam coś jeszcze podać to napiszcie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl