openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Instalacja OpenSUSE - przymiarka  (Przeczytany 5718 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
seweryn
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Listopad 27, 2009, 22:04:42 »

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam kontakt z Linuksem po raz pierwszy w życiu, dlatego chciałbym prosić o wyjaśnienie kilku kwestii jak krowie na miedzy.
Postanowiłem zmienić system. Obecnie pracowałem na XP. Chciałbym zainstalować openSUSE. W związku z powyższym mam klika pytań:
1.Jakie środowisko graficzne wybrać. Ściągnąłem live CD z KDE (openSUSE 11.2)i komputer nie był w stanie uruchomić płyty w sesji live. Czy w wersji z gnome będę mógł przetestować na moim komputerze? Niestety nie mogę wypróbować instalacji z DVD, ponieważ nie mam napędu. Parametry komputera.:
- procesor: AMD Duron 950
- grafika: nVidia
- 1GB SD RAM

2.Mam na dysku 2 partycje: C – winXP (NTFS) i D – dane (FAT 32). Chciałbym zainstalować Suse na partycji C. Czy możecie wskazać mi jakiś poradnik, który powie mi krok po kroku jak przeprowadzić formatowanie dysku żeby nie utracić danych z partycji D? jaką wielkość poszczególnych partycji pod linuxa mam ustawić i jakie mają one być?
Jeśli coś jest nie jasne bardzo proszę o wyrozumiałość i pytania dodatkowe – postaram się odpowiedzieć jak najlepiej.
Pozdrawiam
Zapisane
mateusz20001
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2009, 12:15:46 »

Zobacz program unetbootin. Pomorze ci przygotować instalacje z USB jak napędu nie posiadasz. Środowisko graficzne jakie wolisz, choć z tego co zdążyłem zauważyć nowe KDE jest niedopracowane i co rusz coś mi się pierdzieli.
Tu instrukcja:
http://www.susek.info/article/Instalacja-openSUSE-11.2.shtml
P.S.
Dysk D zostaw po prostu bez formatowania, a podczas instalacji wybierz zaawansowane partycjonowanie. Podziel C na dwie partycje. Jedna jako partycja wymiany SWAP -gdzieś 1gb. Reszta jako ext3 lub ext4 osobiście wolę ext3 jest stabilniejsze. No punkt montowania dysku "C" ustaw na "/" a D jak wolisz tylko nie /home np "/dane".
Tyle wiem pisałem to jako 3 dniowy użytkownik openSUSE więc nie bijcie że się wymądrzam jak sam mam problemy xD
Zapisane
seweryn
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Listopad 28, 2009, 18:48:08 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już się zabieram do pracy Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zapisane
seweryn
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2009, 19:23:32 »

Niestety instalacja nie doszła do skutku. System po załadowaniu jądra Linuxa wiesza się i nie przechodzi dalej.
Trzeba będzie spróbować innej dystrybucji... A szkoda, bo openSUSE bardzo mi pasowało.
Pozdrawiam
Zapisane
chmiel00
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Marzec 17, 2010, 16:35:39 »

A co ci po innej dystrybucji Chichot ?? zmień środowisko na lżejsze np  gnome a najlepiej fluxbox albo lxde ( chyba że moje wiadomości są błędne i suseł chychodzi w kde i gnome tylko) poza tym możesz sprubować instalacji z internetu. Założyłem o tym temat więdz go przypilnuj bo ciebie też by pewnie napotał mój błąd i powinno polecieć
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl