openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "nie znaleziono repozytorium"  (Przeczytany 3736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
misko1975
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Listopad 25, 2009, 08:33:02 »

Witam,
    Ściągnąłem sobie OpenSuse 11.2, wypaliłem płytkę DVD-R i szczęśliwie włożyłem do komputera. Wszystko wygląda fajnie - zielono (uhmmmm zielono mi było do pewnego momentu)
A teraz po kolei bo zielony jestem...
1. Pojawia się zielony ekran chyba z kameleonem
2. Potem menu boot from, installation, etc
3. Zmieniam język, żeby w ojczystym było a co.. F2, Polski i już zamiast Installation mam Instalacja
4. Wybieram "Instalacja" - okienko - URUCHAMIANI "wczywanie jądra systemu Linux"
5. Biały kameleon na zielonym tle i ....
6. Pojawia się "Blue screen" - w tym zielonym świecie i okienko: "Proszę się upewnieć, że w napędzie jest płyta CD nr 1" i opcje "OK" "Powrót"
7. No zielony jestem ale przecież z płyty uruchamiam to SuSE i do cholerki przecież płyta jest - w końcu jakoś to jądro się załadowało - radośnie wybieram "OK" i w tym momencie komputer jest w pętli - ja mu "OK" a on "Proszę się upewnić..."

No i co Wy na to... Ja to jednak zieloniutki jestem...

misko
Zapisane
misko1975
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Listopad 25, 2009, 08:43:09 »

To jeszcze dodam, że jak wybiorę opcję "Powrót" pojawia się okienko "Menu główne"
Wybieram opcję "Uruchomienie instalacji" potem "Instalacja albo aktualizacja", potem "DVD /CD-ROM" w końcu tam jest moja świeżo wypalona płytka DVD... i tutaj mam info:
"Nie znaleziono żadnego repozytorium"
 
uffff..... no i co Wy na to... co mam zrobić aby postawić sobie ten super system dla "mniej zielonych" ode mnie

Pozdrawiam
misko
Zapisane
Fenek
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Listopad 26, 2009, 12:11:29 »

Witaj!
Sam jestem zielony jak Suseł;) ale może pomogę. Sprawdziłbym płytę pod kontem błędów. Jest taka opcja w głównym menu na początku instalacji: Sprawdź płytę instalacyjną (Check Installation Media).

pozdrawiam!
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl