openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: routing neozdrady na modemie sagem fast 800  (Przeczytany 3429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
qq
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Listopad 13, 2009, 13:22:06 »

witam wszystkich - jestem nowy Z politowaniem

zainstalowałem suse 11.1, modem sagem fast 800 e4, program ubudsl zgodnie z opisem na forum (Berni w wątku instalacja neostrady na modemie sagem fast 800) i widzę internet przez neostradę (tak naprawdę to mam era internet domowy po łączach tp - ale to raczej nic nie zmienia).
Na kompie włączyłem serwer dhcp na karcie sieciowej (nie modemie).
Chcę teraz z tego kompa zrobić router dla mini sieci domowej.
W urządzeniach sieciowych widzi tylko kartę ethernet, pomimo, że nawet ręcznie dodałem mu urządzenie dsl (może niepotrzebnie); przed instalacją dsl widział eth0 i ppp0.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to czekam niecierpliwie, bo kilkadziesiąt różnych prób nie dało  pozytywnego rezultatu.
Prosiłbym tylko o opis łopatologiczny, bo w linuksie jeszcze nie biegam (a raczej raczkuję dopiero )
pozdr qq

ps

po długich i ciężkich bojach chyba się udało łącząc informacje z kilku wątków (i nie tylko); choć niektóre próby były chaotyczne i trudno mi teraz powiedzieć, co w jakiej kolejności należy zrobić.
może kiedyś opiszę co mam ustawione, jak sam przewalczę do końca problem z dns'em, bo wprawdzie działa, ale tak trochę dziwnie i kulawo (w podsieci czasem ma problemy z translacją nazw, które kilka-naście minut wcześniej rozwikłał)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2009, 19:21:02 wysłane przez qq » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl