openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Instalacja aplikacji windowsowych  (Przeczytany 4006 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gubernator113
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« : Wrzesień 21, 2009, 22:25:48 »

Witam,
Mam openSUSE 11.1 x64, emulator wine w wersji 1.1.9, do tego pobrałem sobie playonlinux. Chcę zainstalować offica 2007 (głównie chodzi mi o word'a i excel'a) niestety nie chce się zainstalować Smutny
Pojawia się tylko to okienko przed wpisaniem numeru seryjnego, jak zniknie mam komunikat o niepowodzeniu instalacji. Czy można to jeszcze jakoś inaczej zainstalować - używając oprogramowania freewarowego (nie chcę kupować Cedega czy CrossOver - wystarczy że zapłaciłem za offica). Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Jarek
Zapisane
dj_mafiozo
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 26, 2009, 19:35:31 »

Cedega nie służy do uruchamiania zwykłych aplikacji tylko gier, ale mi i tak nigdy się nie udało na tym niczego odpalić. Office 2007 pod Wine to może być niezła przeprawa, żeby to zainstalować. Ja mam CrossOver 8 Professional i tam się instaluje bez problemu i działa lepiej niż na czystym Windowsie.
Jeżeli chcesz pokombinować z Wine, to zainstaluj najnowszą wersję (nie wiem, która tam jest najnowsza), następnie musisz trochę to pokonfigurować, przede wszystkim Office 2007 nie zainstaluje się w emulacji Windows Vista, tylko WinXP, to pierwsze, co musisz sprawdzić, bo ile mi wiadomo, to domyślnie masz właśnie emulację Visty. Wiesz oczywiście, gdzie to sprawdzić i skonfigurować, tak?
~/.wine
i dobrym narzędziem jest wineconfig.

Natomiast co do płacenia za Office... wiesz, że instalacja na jakimkolwiek innym systemie jak MS Windows stanowi sprzeczność z umową licencyjną?

A jeżeli już nie chcesz płacić za CrossOver'a to poszukaj na warezach (amerykańskich, na polskich najnowsza wersja to 7.0.2). Wiem, że to też sprzeczne z licencją (piractwo), ale bardziej legalne niż instalowanie Office na Linuxie w Wine...

(Ponadto CrossOver ma wspaniałe narzędzie konfiguracyjne, które samo dobiera parametry do wszystkich obsługiwanych programów i instalacja wygląda dokładnie jak pod czystym Windowsem)

Jeżeli potrzebujesz jakiejś porady na temat CrossOvera (łącznie z tym skąd to ściągnąć) to już nie na forum, a prywatnie. (numer GG masz w profilu :D )
Zapisane
Gubernator113
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 26, 2009, 23:17:08 »

.... o choroba... Smutny nie wczytałem się aż tak w licencję na Office'a. A niestety OpenOffice nie do końca dobrze otwiera pliki xlsx i nie ma wstążki. Cóż no to muszę się przestawić.
Jestem długoletnim użytkownikiem Windows XP i chciałbym się "przesiąść" na linuxa, chciałbym także korzystać z moich ulubionych aplikaacji i właśnie taki emulator by mi się przydał.
Możesz polecic jakiś sklep gdzie nie drogo kupię licencję na CrossOver?
Aha mam versję openSuse x64 - czy nie będzie problemów?
Wine - prubowałem konfigurować i uruchamiać niektóre programy, ale niestety są problemy Smutny

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl