openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czcionki w Firefoxie  (Przeczytany 9094 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
plustik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« : Maj 10, 2007, 09:22:38 »

Pod windą jak przegladam strony w szkole to jest inna czcionka na stronach www a w domu pod linuxem mam inną cos w stylu Times New Roman. Ciezko sie to czyta i mam pytanie czy mozna jakos zmienic zeby czcionki na stronach otwiraly sie takie jak byly normalnie zapisane w kodzie html stron.
A moze poprostu trzeba do Suska dolozyc czcionki spod windy, bo przeciez w standardzie ich nie ma (tych najczęściej spotykanych jak Arial, Times New Roman, Tahoma, Verdana) i przegladarka nie moze ich rozpoznac...

Jak zainstalować te czcionki w SuSE 10.2??
Zapisane
lordmorgul
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2007, 10:02:18 »

Control center, font installer.
Zapisane
plustik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2007, 10:51:03 »

W Control center nie mam font installer  -  jest fonts ale tam tylko moge przegladac czcionki a nie je dodawać.....  Smutny
Żeby przeglądarka dobrze odczytywała czcionki zapisane w kodzie html każdej strony - w standardzie są z windy - to chyba musze je zainstalować - Arial, Tahoma, Verdana, Times...
Zapisane
lordmorgul
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2007, 15:43:04 »

Tzn. ja mówiłem o KDE control center (kcontrol). Tam gdzieś jest font installer (po prostu wpisać 'font' w searchu na górze).
Zapisane
plustik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #4 : Maj 11, 2007, 10:27:19 »

Jest, dałem komende kcontrol i dodałem czcionki podstawowe - Arial, Tahoma, Verdana i Times.
Skutek - wszystkie strony otwierają się poprawnie - bez zmiany czcionek typowych na LNX.
Pozdrawiam 
Zapisane
Jdwind
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 16, 2007, 22:24:41 »

Cześć, możesz powiedzieć, gdzie dokładniej to zmieniłeś/dodałeś? Po uruchomieniu kcontrol jest kilka opcji dodawania czcionek, a niestety nie wiem, które wybrać.
Pozdrawiam.
Zapisane
Jdwind
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2007, 18:43:54 »

Hej, z czcionkami w firefoksie już sobie poradziłem, nie mogę tylko dodać czciocki Tahoma dla systemu. Może ktoś mi podpowiedzieć?
Pzdr.
Zapisane
wojaczek
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 21, 2007, 22:13:42 »

Najlepiej wyglądająca czcionka w Firefoxie (sprawdziłem to po wielu próbach i doświadczeniach) jest Dejavu Sans i o stałej szerokości Dejavu Sans Mono - nie będę się tu rozwodzić nad istotą sprawy, ponieważ problem tkwi w sposobie wygładzania czcionek windowsowskich pod linuxem. Istnieje pewien sposób zaadoptowania tychże (windowsowskich fontów) do środowiska linux, ale najlepszym "obejściem" z efektem natychmiastowym jest ustawienie czcionki domyślnej z rodziny Dejavu i "zabronienie" Firefoxowi stosowania czcionek innych niż ustawionych przez użytkownika. Po wielu próbach, sprawdzałem to zarówno na KDE jak i Gnome efekt końcowy jest rewelacyjny i naprawdę powiedziałbym na korzyść - strony wyglądają lepiej niż w oryginale.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2007, 22:16:44 wysłane przez wojaczek » Zapisane
Jdwind
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 21, 2007, 22:41:01 »

Dzięki. A rozmiar?
Zapisane
wojaczek
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 22, 2007, 16:23:07 »

rozmiar = 16 u mnie przy 1024 x 768 prezentuje sie znakomicie
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl