Forum SuSEK - Portal użytkowników OpenSuSE

Multimedia => Multimedia-Software => Wątek zaczęty przez: Zeman Luty 19, 2017, 20:59:09Tytuł: Radio internetowe i brak odtwarzania streamu
Wiadomość wysłana przez: Zeman Luty 19, 2017, 20:59:09
Ludzie pomóżcie.

Chcę w Open SUSE posłuchać sobie radia ze streamu.

Oczywiście - nie da się, mimo instalowania trzeciego programu muzycznego i kodeków (w32codecs). Chcę posłuchać sobie stacji z netu w odtwarzaczu i nie da rady. Na stronie się da po zainstalowaniu kodeków: http://opensuse-guide.org/codecs.php choć już drugi raz instaluję jeden i drugi pakiet i wciąż wychodzi mi na koniec komunikat, że "instalacja nie została przeprowadzona pomyślnie. Następujące pakiety nie zostały zainstalowane" - i tu nazwa 2 kodeków. Dlaczego? Pojęcia nie mam. Instaluję z YAST.

Czytam te opisy na forach i nic z tego nie wychodzi.
Kto mi może coś poradzić? Albo wytłumaczyć po wojskowemu prosto krok po kroku?

Chcę słuchać w SUSE tego: https://somafm.com/missioncontrol/songhistory.html i za nic nie da rady. Instalowałem Pragha, Amarok, RhytmBox i RadioTray. Wszystko na nic.

Dźwięk w systemie jest. Filmy na fb się odtwarzają z dźwiękiem. Z YT także odtwarzają się normalnie i dźwięk jest. Używam Firefoxa. Chyba, że jest lepsza przeglądarka obsługiwana przez Open SUSE?

Jakiego w OpenSUSE najlepiej używać odtwarzacza muzyki z możliwością słuchania radia z netu?

Poradźcie mi coś. Z góry dzięki.