Forum SuSEK - Portal użytkowników OpenSuSE

Forum => Off-Topic => Wątek zaczęty przez: misiek1928 Lipiec 01, 2010, 21:14:29



Tytuł: Szukam współpracowników do promocji OpenSuse i Open Source
Wiadomość wysłana przez: misiek1928 Lipiec 01, 2010, 21:14:29
Witajcie. Chciałbym zaproponować dobry kanał promocyjny dla OpenSuse i wolnego oprogramowania w ogóle. Jestem redaktorem naczelnym i właścicielem wydawnictwa, które wydaje "Miesięcznik Komputerowy" (http://miesiecznik.net). Pomimo faktu, że nie udaje nam się dotrzymywać w obecnym składzie terminowości i pierwsze dwa wydania, a także najnowszy, nie pasują raczej do miana miesięcznika, to udało nam się zgromadzić masę czytelników. Pierwsze dwa wydania pobrało z oficjalnych kanałów po ponad 15000 osób. Właśnie kończymy trzecie wydanie, kóre za razem będzie ostatnim komercyjnym. Od następnego wydania nie pojawi się żadna płatna reklama, a sama gazeta przechodzi w tryb ZIN'u. Mam nadzieję, ze dzięki temu uda się dotrzymywać terminu i sprawić, że MK będzie prawdziwym miesięcznikiem. Chcemy zająć się propagowanie otwartych rozwiązań i standardów. Chcemy testować sprzęt i oprogramowanie pod kątem zgodności z tymi standardami. Chcemy wprowadzić działy How-To i prowadzić działalność społeczną na rzecz WiOO.
Mamy w szeregach specjalistów z branży IT, którzy działają na rzecz otwartego oprogramowania. Są też z nami przedsiębiorcy z branży IT i internetowej, a także jeden prawnik. Obecnie omawiamy współpracę z kilkoma firmami szkoleniowymi, które certyfikują specjalistów od systemów Linuksowych (Red Hat, SuSe, Ubuntu), a także staramy się nawiązać współprace z takimi firmami jak Novell Polska, czy Oracle.

Działalność ZIN'u ma być non-profit, a reklamy, które pojawią się na jego stronach mają promować rozwiązania zaprzyjaźnionych firm/instytucji lub wolne inicjatywy, a także działalność redaktorów (jeżeli taką prowadzą).

Niestety mamy też pewne przeszkody na drodze. Przede wszystkim poszukujemy grafików, którzy zechcą pracować dla ZIN'u non-profit. Poszukujemy też jak największej liczby autorów, którzy potrafią i chcą dobrze pisać. Na chwilę obecną jest nas jeszcze za mało, żeby dotrzymywać terminu miesięcznego.

Tak więc jeżeli ktoś jest chętny, aby pomóc w inicjatywie, która na pewno przyczyni się do propagacji otwartych rozwiązań, to proszę o info. Chętnie odpowiem także tutaj na wszelkie pytania.

Mam nadzieję, zę administracja forum nie ma nic przeciwko ogłoszeniu. Tyczy się ono działalności promocyjnej Open Source i non-profit. Pozdrawiam wszystkich.


Tytuł: Odp: Szukam współpracowników do promocji OpenSuse i Open Source
Wiadomość wysłana przez: karolina_bydg Październik 20, 2020, 09:00:38
Witam,
jak rozwinął się projekt ZINu? Strona nie chce mi się załadować, a temat wydaje się być dość ciekawy. Wracają wspomnienia z lat 90-tych, kiedy wydawane były różnego rodzaju eziny itp. Jak co zapraszam do kontaktu.

-------------
Osiedle Błonie (https://mojeblonie.pl)